Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Nowości turystyczne na Słowacji
2016-05-23 14:32 , Author :

 

 

Nowości turystyczne na Słowacji
Nowości turystyczne na Słowacji
Nowości turystyczne na Słowacji
 


W ostatnich miesiącach na Słowacji zostało otwartych kilka kolejnych atrakcji i obiektów turystycznych. Nowości mają zachęcić do odwiedzania przez turystów naszych południowych sąsiadów. Co nowego oferuje Słowacja przyjezdnym?

Jeżeli chodzi o Bratysławę, otworzono dwa nowe obiekty. Pierwszy z nich to Dunajski Browar – pierwszy browar na rzece. Leży on po drugiej stronie bratysławskiej starówki. Każdy chętny ma okazję spróbować dwóch rodzajów regionalnego piwa czy posilić się w tamtejszej restauracji. Natomiast na pasjonatów motoryzacji czeka trasa turystyczna w fabryce Volkswagena, gdzie można z bliska zaobserwować proces produkcji samochodów tej marki.

Region Liptov pragnie przyciągnąć turystów nową atrakcję w postaci hali z basenami do surfowania. To pierwszy tego typu obiekt w okolicy.

W niedalekiej przyszłości dla ruchu turystycznego zostanie otwarta jaskinia Piastowska koło Zuberca. Według planów trasa będzie liczyła ok. 2 km, a zwiedzanie zajmie 45 minut.

Kilka słowackich obiektów noclegowych przeszło gruntowną renowację. I tak przyjezdnych zaprasza odnowiony Hotel Horizon Resort – jeden z najnowocześniejszych miejsc tego typu w Tatrach, który obecnie może pochwalić się czterema gwiazdkami. W najbliższych miesiącach do użytku zostanie oddany hotel w Tatrzańskiej Łomnicy, prace renowacyjne trwają też na terenie uzdrowiska Bardejovske Kupele.

W nadchodzącym sezonie przewoźnicy planują zwiększenie częstotliwości kursów na istniejących już trasach, a także utworzenie kilku nowych. Dzięki temu znacznie ułatwi się przejazd z Polski na Słowację i z powrotem.

 

Obawiasz się, że wypad na Słowację będzie Cię dużo kosztował? Zajrzyj tutaj: Obalamy mity: Ceny pobytu na Słowacji.

 

źródło zdjęć: http://slovakia.travel/pl

 
 

 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Bożonarodzeniowe zwyczaje w Europie

Bożonarodzeniowe zwyczaje w Europie

Choć Boże Narodzenie wywodzi się z chrześcijaństwa, tradycje bożonarodzeniowe na świecie są różne. Jak święta spędzają Czesi, Niemcy czy Szwedzi?

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Ze względu na bliskość i swojski klimat, Praga i Bratysława idealnie nadają się na weekendowy trip. Które miasto jest bardziej warte uwagi?

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki

Od lat zimą niegasnącą popularnością cieszą się słowackie ośrodki narciarskie. Nic w tym dziwnego, bo warunki do szusowania są tam znakomite.

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

My i Słowacy mamy to szczęście, że natura obdarzyła nasze obszary źródłami termalnymi. Przyjrzyjmy się, co oferują polskie, a co słowackie aquaparki.

Hity słowackiej turystyki: TOP 10 na Słowacji

Hity słowackiej turystyki: TOP 10 na Słowacji

Choć Słowacja oferuje moc atrakcji i bardzo trudno wybrać te najlepsze, przygotowaliśmy dla Was listę 10 najchętniej odwiedzanych miejsc.

Wodny świat AquaCity Poprad

Wodny świat AquaCity Poprad

Pobyt u południowych sąsiadów to już nie tylko Tatry. Na Słowację gości przyciąga też mnogość wodnych atrakcji. Jedną z nich jest AquaCity Poprad.

Słowacja – 10 rzeczy, które cię zaskoczą

Słowacja – 10 rzeczy, które cię zaskoczą

Niby po sąsiedzku, niby za pan brat, ale czy na pewno? Sprawdź, na ile dobrze znasz kraj po drugiej stronie Tatr i samych Słowaków.

Bryndzové halušky

Kulinarne podróże, czyli co zjeść na Słowacji

Będąc na Słowacji trudno przejść obojętnie obok tradycyjnych specjałów. W kuchni słowackiej każdy znajdzie swój ulubiony smak.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Searching...