Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Czeska przygoda na rowerze
2016-06-03 11:40 , Author :

 

 

Trasa brzegiem rzeki Bečvy
Czeska przygoda na rowerze
Czeska przygoda na rowerze
Czeska przygoda na rowerze
Krajobraz przy trasie brzegiem rzeki Bečvy
Więzienie przy szlaku Śladami Czarownic
 


Jeśli rower to twój najlepszy przyjaciel i towarzysz podróży, proponujemy ci sąsiedzką wizytę na dwóch kółkach po czeskiej stronie Olzy. Dlaczego warto się tam wybrać?

Po pierwsze: Czesi coraz bardziej przekonują się do tego środka transportu, więc sieć dobrze utrzymanych i bezpiecznych tras rowerowych rośnie w szybkim tempie. Zwiedzając Czechy na rowerze, bez problemu dostaniemy się do największych miast i urokliwych wiosek. Nie brakuje tam ani łatwych szlaków, idealnych na rodzinną przejażdżkę wśród pięknych krajobrazów, ani tras z dreszczykiem emocji (adrenaliny dostarczą szlaki w Górach Rychlebskich czy Izerskich).

Na rowerze bez przeszkód można też podróżować między krajami. Czesi oferują trasy rowerowe do Niemiec wzdłuż rzeki Ohře, po nabrzeżu Łaby albo na linii Praga – Wiedeń. Ta ostatnia trasa, Greenways, cieszy się dużą popularnością – w końcu łączy dwie z piękniejszych europejskich stolic.

Najciekawszym udogodnieniem w Czechach dla fanów turystyki rowerowej są kursujące cyklobusy, czyli autobusy do przewozu rowerów. To dobra opcja dla wszystkich tych, którzy nie są pewni swojej kondycji i część trasy chcą odbyć niekoniecznie na siodełku roweru. W zależności od trasy, z cyklobusów można korzystać zazwyczaj od czerwca do września.

Szczególnej uwadze polecamy trzy czeskie trasy rowerowe. Pierwszą z nich jest tzw. Szlak Olzy, dzięki któremu rowerzysta poznaje najciekawsze miejsca położone nad tą rzeką. Najlepiej poznasz Beskid Śląsko – Morawski, wybierając malowniczą trasę brzegiem rzeki Bečvy. Szlak o nazwie Śladami Czarownic poprowadzi cię natomiast do dawnych miejsc procesów inkwizycji.

Należy pamiętać, że Czesi bardzo restrykcyjnie podchodzą do łamania przepisów ruchu drogowego. Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z obowiązującym w Czechach prawem w zakresie ruchu rowerowego, inaczej przyjdzie ci słono zapłacić choćby za nieświadome złamanie przepisów. Nawet to i lepiej, że Czesi pilnują przestrzegania zasad – dzięki temu podróżując rowerem można się czuć dużo bezpieczniej.

 

źródło zdjęć: http://www.czechtourism.com/pl/

 

 

 
 

 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Słów kilka o czeskich piwach

Słów kilka o czeskich piwach

Piwo to najstarszy napój alkoholowy oraz trzeci pod względem popularności, zaraz po wodzie i herbacie. Złoty trunek szczególnie upodobali sobie Czesi.

Bożonarodzeniowe zwyczaje w Europie

Bożonarodzeniowe zwyczaje w Europie

Choć Boże Narodzenie wywodzi się z chrześcijaństwa, tradycje bożonarodzeniowe na świecie są różne. Jak święta spędzają Czesi, Niemcy czy Szwedzi?

Szlak rowerowy wokół Tatr

Szlak rowerowy wokół Tatr

Nasza propozycja na aktywny wypoczynek późnym latem to przemierzenie Historyczno-Kulturowo-Przyrodniczego Szlaku wokół Tatr.

EuroVelo – rowerem wzdłuż i wszerz Europy

EuroVelo – rowerem wzdłuż i wszerz Europy

Może się wydawać niebywałe, aby przemierzyć Europę, polegając jedynie na sile własnych mięśni. Okazuje się jednak, że to osiągalny cel.

Kaplica Czaszek

Kutna Hora – miasto srebra i czaszek

Kutna Hora to dziś niewielkie miasteczko 65 km od Pragi. Teraz jego rola jest marginalna, lecz niegdyś gród stanowił ważne miejsce na mapie Czech.

Wieża widokowa Sky Walk

Podniebny spacer w Czechach

Dzięki niedawno powstałej wieży widokowej Sky Walker w Czechach, niedaleko granicy polsko – czeskiej, można odbyć podniebny spacer.

Formy krasowe w Jaskini Punkevni

Potęga natury: Morawski Kras

Największy i najpiękniejszy obszar krasowy Europy Środkowej. Ponad 1600 jaskiń, cztery dostępne dla ruchu turystycznego. Morawski Kras zaprasza.

Rynek w Kielcach

Rowerem przez Polskę - Green Velo

Z myślą o amatorach jazdy rowerem powstała najdłuższa trasa rowerowa w Polsce - Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Searching...