Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Urlopowe plany Polaków
2016-06-16 15:11 , Author :

 

 

Urlopowe plany Polaków
Urlopowe plany Polaków
Urlopowe plany Polaków
Urlopowe plany Polaków
 


Znamy plany Polaków dotyczące wakacyjnego wypoczynku. Badania przeprowadziła po raz piąty firma Mondial Assistance.

Wyniki badań wskazują, że w tym roku na urlop wybiera się większa liczba osób, niż miało to miejsce w roku poprzednim – wypoczynek planuje 17,3 mln naszych rodaków, a więc nastąpił wzrost o prawie półtora miliona w porównaniu do sezonu 2015. Aż 73% Polaków decyduje się na pobyt w kraju, a jako najczęstszy powód takiej decyzji podaje się poczucie braku bezpieczeństwa poza granicami Polski.

W tym roku największą popularnością, jeśli chodzi o kierunki zagraniczne, cieszy się Hiszpania i należące do niej Wyspy Kanaryjskie – chęć spędzenia tam urlopu deklaruje 14% wszystkich stawiających na wakacje poza Polską. Na drugim miejscu uplasowała się Chorwacja, następnie Włochy, Grecja (która zanotowała spadek z pierwszej pozycji), Francja, Bułgaria, Wielka Brytania, Egipt, Turcja i Czechy. Awans Francji na piąte miejsce wynika z odbywających się tam Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Niezależnie od preferencji w zakresie destynacji, coraz więcej osób docenia rolę posiadania zabezpieczenia w postaci polisy turystycznej. Na chwilę obecną ponad 3,3 mln Polaków deklaruje wykupienie ubezpieczenia, które gwarantuje pełne pokrycie kosztów np. leczenia.

Jak pokazują wyniki badań, najchętniej wybieranym środkiem transportu niezmiennie pozostaje samochód. Jako najczęstsze formy spędzania czasu ankietowani wskazali zwiedzanie i wycieczki, a także wypoczynek na plaży i przy basenie.

Urlopowe plany Polaków

 

Osoby, które w tegoroczne wakacje pozostają w domach, tłumaczą się nierzadko stanem zdrowia własnym lub członka rodziny, wielu nie wybiera się na urlop głównie ze względu na sytuację finansową. Mimo tego co roku wakacyjny budżet Polaków wzrasta. W przypadku zagranicznego wyjazdu planujemy wydać ok. 3000 zł za osobę, natomiast podróżując po kraju – ok. 1500 zł.

 
 

 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Plaża w Świnoujściu

Plaża w Świnoujściu

Jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, ma Świnoujście. Dla wielu to decydujący czynnik w wyborze miejsca na wakacje.

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Trwa właśnie najlepszy sezon dla wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem w ciszy. Spacery brzegiem morza można połączyć z poszukiwaniem bursztynów.

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Słowiński Park Narodowy

Polska pustynia nad brzegiem morza

Piasek, wysokie wydmy i uboga roślinność. Taki opis kojarzy się z afrykańską pustynią, tymczasem podobny krajobraz jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Żuraw nad Motławą

Przewodnik po Trójmieście: Gdańsk

Malownicze położenie Gdańska oraz jego tysiącletnia historia sprawiają, że miasto należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków.

Bułgaria jako tani kierunek wakacyjny

Bułgaria jako tani kierunek wakacyjny

Bułgaria to popularny wśród polskich turystów kierunek. Czynnikiem decydującym o wyborze Bułgarii są z pewnością niewygórowane ceny.

Polska Ibiza

Polska Ibiza

Dniem relaks na piaszczystej plaży i czyste morze, nocą zaś szalone imprezy – to idealny scenariusz na wakacyjny wypoczynek dla wielu młodych ludzi.

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek w kraju. Czy w tegoroczne wakacje może okazać się, że nad Bałtykiem zabraknie miejsc noclegowych?

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Searching...