Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami
2016-07-14 12:50 , Author :

 

 

Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami
Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami
 


Podczas sezonu w nadmorskich kurortach widok roznegliżowanych plażowiczów na ulicy to codzienność. Z takim stanem rzeczy postanowił zawalczyć Sopot, prowadząc kampanię „Stop golasom na ulicy”.

Władze miasta, ale i sami mieszkańcy Sopotu, nie kryją zniesmaczenia zachowaniem niektórych turystów. Gdzie nie spojrzeć, po mieście spacerują panie w bikini czy panowie bez koszulek, często o słusznej posturze, psując tym samym wizerunek Sopotu jako kurortu eleganckiego. Wczasowicze na urlopie po prostu zapominają, że plaża rządzi się innymi prawami, niż ulica miasta, gdzie nie wypada być ubranym niekompletnie.

W kampanii „Stop golasom na ulicy” uczestniczą sopockie restauracje, bary, hotele, sklepy i inne lokale. Na ich witrynach, ale też na miejskich słupach reklamowych, pojawiło się pół tysiąca plakatów i naklejek z krótkim, acz stanowczym hasłem „Nieubranych klientów nie obsługujemy”.

Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami

Urzędnicy zapewniają, iż nie chodzi o karanie turystów, lecz zwrócenie uwagi na niestosowność takiego zachowania i utrzymanie pewnych standardów, a także dbałość o wizerunek miasta.

Nieodpowiedni ubiór to nie jedyny problem, z którym muszą się zmierzyć w sezonie nadmorskie miejscowości. W ostatnim czasie mnóstwo interwencji straży miejskiej wiąże się z nagminnym łamaniem zakazu wprowadzania psów na plaże przez niepokornych turystów. 

 

źródło zdjęć: https://www.instagram.com/miasto_sopot/

 
 

 

 


 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Spacer po Sopocie: Monciak i molo

Spacer po Sopocie: Monciak i molo

Nie można powiedzieć, że było się w Sopocie, bez spaceru po najbardziej charakterystycznych miejscach tego miasta: Monciaku i molo.

Trójmiasto na dłoni – najlepsze punkty widokowe Zatoki Gdańskiej

Trójmiasto na dłoni

Najlepsza możliwa perspektywa na podziwianie miasta to widok z lotu ptaka. Trójmiasto można obejrzeć z góry z wielu niesamowitych punktów widokowych.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Już po raz dziewiąty startuje Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2016. W tym roku do grona filmowych stolic Polski dołączy także Giżycko.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Największe muzyczne wydarzenie Pomorza startuje już 29 czerwca i potrwa do 2 lipca.

Żuraw nad Motławą

Przewodnik po Trójmieście: Gdańsk

Malownicze położenie Gdańska oraz jego tysiącletnia historia sprawiają, że miasto należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

 

Nowości w przewodniku

Buda i Peszt - doskonała całość

Buda i Peszt - doskonała całość

Jak dzień i noc, ogień i woda, yin i yang – tak samo doskonale dopełniają się Buda i Peszt, położone po dwóch brzegach Dunaju.

Co załatwić przed wyjazdem zagranicę? [INFOGRAFIKA]

Co załatwić przed wyjazdem zagranicę? [INFOGRAFIKA]

Z zagranicznym wyjazdem wiąże się wiele przygotowań , bieganiny i stresu. Nasza lista szybko przypomni, co jeszcze powinieneś załatwić.

Długie weekendy 2018. Jak mądrze wykorzystać urlop?

Długie weekendy 2018. Jak mądrze wykorzystać urlop?

W 2018 będzie kilka okazji, by przedłużyć wypoczynek, korzystając z przysługujących dni wolnych w okolicach świąt.

Bożonarodzeniowe zwyczaje w Europie

Bożonarodzeniowe zwyczaje w Europie

Choć Boże Narodzenie wywodzi się z chrześcijaństwa, tradycje bożonarodzeniowe na świecie są różne. Jak święta spędzają Czesi, Niemcy czy Szwedzi?

Trwa ładowanie danych
Searching...