Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Gdzie na weekend poza Warszawę?
2016-07-21 15:28 , Author :

 

 

Gdzie na weekend poza Warszawę?
Zalew Zegrzyński
Zalew Zegrzyński
Termy Mszczonów
Termy Mszczonów
Radziejowice
Żelazowa Wola
Żelazowa Wola
 


Nawet w środku sezonu wakacyjnego nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop. Pozostaje wtedy jak najpełniej wykorzystać wolny weekendowy czas. Szczególnie w ciepłe dni ciągnie nas poza betony wielkiego miasta w bardziej spokojne i ustronne miejsca. Warto zatem zaplanować krótką, nawet jednodniową wycieczkę po okolicy. Gdzie w niewielkiej odległości od Warszawy najlepiej naładujesz akumulatory?

Zalew Zegrzyński
Oddalony o 30 km od stolicy Zalew Zegrzyński to ulubione miejsce wypoczynku warszawiaków. Przede wszystkim jezioro idealnie nadaje się do uprawiania wszelkich wodnych sportów. Chętnie przyjeżdżają tu amatorzy żeglarstwa, windsurfingu czy wioślarstwa. Także pasjonaci wędkarstwa będą zadowoleni – wody zalewu obfitują w liny, leszcze, karpie, okonie, sandacze i mnóstwo innych gatunków ryb. Do tego dobrze rozbudowana baza noclegowa, przyjemne plaże, bliskość lasu i obecność szlaków rowerowych czynią Zalew Zegrzyński bardzo atrakcyjnym.

Zalew Zegrzyński

 

Termy Mszczonów
W odległości ok. 40 km od Warszawy, ale w przeciwnym do Jeziora Zegrzyńskiego kierunku, czeka kolejna fajna atrakcja. Mowa o Mszczonowie i tamtejszych wspaniałych basenach termalnych. Kompleks Termy Mszczonów obejmuje cztery otwarte baseny. Dwa z nich wypełniono leczniczą wodą z wnętrza Ziemi, jeden to basen sportowy z 6 torami wyścigowymi. Czwarty basen rekreacyjny oferuje atrakcje takie jak zjeżdżalnie, sztuczna rzeka czy masaże wodne. Dodatkowo brodzik i plac zabaw dla dzieci, boiska do piłki plażowej i zespół saun. Czy to nie wymarzone miejsce do spędzenia rodzinnego weekendu?

Termy Mszczonów

 

Radziejowice
Propozycja na niedzielny, popołudniowy spacer. Podwarszawska wieś Radziejowice kryje prawdziwą perełkę: piękny pałacyk (który obecnie mieści muzeum) z jeszcze piękniejszym otaczającym go parkiem. Zadbane alejki, równo przycięte drzewa i krzewy, kolorowe kwiaty, a wszystko wokół niewielkiego, malowniczego stawu. Pozostaje tylko rozłożyć koc w cieniu na trawie i rozkoszować się spokojem.

Radziejowice

 

Żelazowa Wola
Warto też udać się z wizytą do Chopina. Dworek w Żelazowej Woli, gdzie urodził się wybitny kompozytor, zaprasza do zwiedzania swoich wnętrz. Obecnie obejrzeć tam można wystawy związane z życiem i twórczością Chopina. Budynek okala duży park, w którym od maja do końca września trwa sezon recitalowy. W jego ramach w każdą sobotę i niedzielę można wysłuchać koncertów laureatów konkursów chopinowskich. Odpoczynek w kameralnym otoczeniu i niezwykłej atmosferze.  

Żelazowa Wola

 

źródło zdjęć: http://www.jeziorozegrzynskie.info/; http://termymszczonow.eu/; http://palacradziejowice.pl/; http://chopin.museum/pl/

 
 

 

 


 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Ze względu na bliskość i swojski klimat, Praga i Bratysława idealnie nadają się na weekendowy trip. Które miasto jest bardziej warte uwagi?

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie

Podwarszawski Pruszków od niedawna kryje atrakcję, jakiej nie ma nigdzie na świecie. Powstała tam jedyna w swoim rodzaju Galeria Figur Stalowych.

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę na rendez-vous? Wiele romantycznych zakątków jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Jak co roku jesienną porą ogród przy pałacu w Wilanowie jaśnieje pełnym blaskiem. Wszystko za sprawą fantastycznej wystawy Królewski Ogród Światła.

Plaże w centrum dużych miast

Plaże w centrum dużych miast

Miasta wkładają wiele wysiłku w zagospodarowanie terenów nad wodą, by nawet w dużej metropolii poczuć wakacyjny klimat na piaszczystej plaży.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Searching...