Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Spacer po Sopocie: Monciak i molo
2016-07-29 10:39 , Author :

 

 

Spacer po Sopocie: Monciak i molo
Spacer po Sopocie: Monciak i molo
Spacer po Sopocie: Monciak i molo
Spacer po Sopocie: Monciak i molo
Spacer po Sopocie: Monciak i molo
Spacer po Sopocie: Monciak i molo
 


Nie można powiedzieć, że było się w Sopocie, bez spaceru po najbardziej charakterystycznych miejscach tego miasta: Monciaku i molo. Tam zawsze, bez względu na porę roku i godzinę, jest gwarno i kolorowo.

Popularny Monciak, a właściwie Ulica Bohaterów Monte Cassino, to najbardziej reprezentacyjna ulica Sopotu. Ciągnie się przez ponad 600 metrów i jest ulubionym miejscem wypoczynku miejscowych oraz turystów. Obok starych zabytkowych kamienic znajdują się różnego rodzaju bary, restauracje, kawiarnie, a nawet kino.

Spacerując po Monciaku, można być świadkiem występów ulicznych aktorów i muzyków, swoje prace wystawiają artyści. Tuż obok stoją kramiki z pamiątkami czy piwne ogródki lokali – ale nikomu to nie przeszkadza. Jest barwnie, różnorodnie, wesoło. Deptak stanowi centrum rozrywkowego życia Sopotu, nie trudno tutaj o dobrą zabawę.

Spacer po Sopocie: Monciak i molo

 

Podczas przechadzki na pewno rzuci się w oczy budynek pod numerem 53. Wzorowany na wiedeńskim Hundertwasserhaus, Krzywy Domek sprawia wrażenie, jakby nic w nim do siebie nie pasowało – pogięte okna i drzwi, nierówne ściany, jeden wielki architektoniczny chaos. Ktoś mógłby powiedzieć, że budynek projektował pijany inżynier. Tymczasem stał się on jednym z symboli Sopotu, zadziwiając turystów swą bajkową konstrukcją.

Spacer po Sopocie: Monciak i molo

 

Z Monciaka łatwo przejdziemy na Skwer Kuracyjny, będący lądową częścią wizytówki Sopotu – mola. Na nim stoi piękna, zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, nie brakuje też punktów gastronomicznych i zieleni.

Dalsza wędrówka to już spacer w głąb morza. Drewniany pomost wyprowadza pół kilometra w Zatokę Gdańską. Nie ma praktycznie pory dnia i nocy, w której na molo nie byłoby ludzi. Dotarcie do jego końca to zapewniona wspaniała panorama Sopotu, ale też poczucie groźnego piękna wszechobecnego morza.

Spacer po Sopocie: Monciak i molo

 

Prócz tego ten najdłuższy w Europie drewniany pomost jest miejscem wielu imprez, m.in. plenerowe kino czy festiwal jazzowy. Wstęp na molo jest płatny – bilet normalny kosztuje w sezonie 7,50 zł.

Koniecznie trzeba odbyć taki spacer po Sopocie po całym dniu plażowania czy w razie kapryśnej aury. Dopiero wtedy można poczuć specyficzny klimat tego najpopularniejszego nad polskim morzem kurortu. 

 

źródło zdjęć: https://www.instagram.com/miasto_sopot/

 
 

 

 


 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Trójmiasto na dłoni – najlepsze punkty widokowe Zatoki Gdańskiej

Trójmiasto na dłoni

Najlepsza możliwa perspektywa na podziwianie miasta to widok z lotu ptaka. Trójmiasto można obejrzeć z góry z wielu niesamowitych punktów widokowych.

Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami

Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami

Podczas sezonu w nadmorskich kurortach widok roznegliżowanych plażowiczów na ulicy to codzienność. Z takim stanem rzeczy postanowił zawalczyć Sopot.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Już po raz dziewiąty startuje Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2016. W tym roku do grona filmowych stolic Polski dołączy także Giżycko.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Największe muzyczne wydarzenie Pomorza startuje już 29 czerwca i potrwa do 2 lipca.

Żuraw nad Motławą

Przewodnik po Trójmieście: Gdańsk

Malownicze położenie Gdańska oraz jego tysiącletnia historia sprawiają, że miasto należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Searching...