Muzeum Erotyki w Łebie
2016-08-22 11:13 , Author
:
Marlena Kobyłecka



Niepozorny, nieco ukryty lokal przy ulicy Morskiej w Łebie kryje przedmioty, jakich nie znajdziemy w takim nagromadzeniu nigdzie w Polsce. Mieści się tam bowiem Muzeum Erotyki.
Otwarte w 2012 roku muzeum, mimo obaw co do frekwencji, z powodzeniem działa do dziś. I to mało powiedziane, bo w sezonie obiekt odwiedza rzesza wczasowiczów – od rodzin z nastoletnimi dziećmi, przez młode pary, aż po emerytów. Jedyna taka kolekcja w Polsce, sprowadzona do Łeby z Warszawy, wabi do środka także obcokrajowców.
Co można zobaczyć w zbiorach muzeum? Wszystko to, co inne placówki wstydliwie i skrzętnie ukrywają przed wzrokiem zwiedzających. Największym zainteresowaniem cieszy się pas cnoty, strój XIX-wiecznej prostytutki, żetony do amerykańskich domów publicznych, amulety płodności czy obraz przedstawiający diabła z przyrodzeniem tak dużym, że musiał je wozić na taczce. Wszystkie zaskakujące eksponaty są opatrzone opisem, datą powstania i zastosowaniem.
Pomysł na Muzeum Erotyki założyciel zaczerpnął z zagranicy – podobne działają na terenie Rosji, Niemiec czy Hiszpanii. Przedmioty pochodzące z najodleglejszych zakątków świata, m.in. z Peru, Tybetu, Indii czy Chin, przedsiębiorca gromadził samodzielnie podczas swoich wyjazdów. Łącznie udało się zebrać ponad 2 tysiące eksponatów.
Wszyscy, którzy liczą na sensację, muszą się liczyć z rozczarowaniem - to nie muzeum pornografii. Wystawa pozwala poznać inne kultury, erotyczne fascynacje twórców ze wszystkich kontynentów, a przy tym docenić pomysłowość i kunszt artystów.
Wstęp do muzeum mają jedynie osoby pełnoletnie. Bilet normalny to koszt 14 zł, a ulgowy – 10 zł.
źródło zdjęć: http://www.leba.net/; http://kanal6.pl/
Zobacz podobne
Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny
Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.
Mały przewodnik po Bydgoszczy
Bydgoszczy nie brak atrakcji i urokliwych zakątków, które razem czynią miasto wyjątkowym i interesującym turystycznie.
Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie
Podwarszawski Pruszków od niedawna kryje atrakcję, jakiej nie ma nigdzie na świecie. Powstała tam jedyna w swoim rodzaju Galeria Figur Stalowych.
Biskupin – siedziba Prasłowian
Na Pojezierzu Gnieźnieńskim leży dumny ze swej historii Biskupin, który niemal 3 tysiące lat temu za siedzibę obrali przodkowie dzisiejszych Słowian.
Kraków – co ciekawego w obrębie Rynku?
Każdy turysta odwiedzający Kraków swoje pierwsze kroki kieruje w stronę Rynku Głównego. Oto, czego nie można przegapić, będąc w tej części miasta.
Polska pustynia nad brzegiem morza
Piasek, wysokie wydmy i uboga roślinność. Taki opis kojarzy się z afrykańską pustynią, tymczasem podobny krajobraz jest niemal na wyciągnięcie ręki.
Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem
21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.
Nowości w przewodniku
Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi
Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.
Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur
Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.
Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]
Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.
Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny
Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.
Comments (0)