Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!
2017-04-26 11:16 , Author :

 

 

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!
Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!
Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!
 


W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

 

W samym centrum Polski rozpoczęto w ostatnich dniach ogromną inwestycję. Ma tam powstać nawiększy park wodny w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej, a także największy zadaszony park wodny w Europie: Suntago Water World. Lokalizacja obiektu jest nieprzypadkowa – będzie znajdował się w odległości 40 km od Warszawy, 70 km od Łodzi, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8. W promieniu godziny jazdy samochodem od tego miejsca mieszka aż 8 mln ludzi, choć oczywiście oferta jest adresowana również do gości z innych części kraju oraz całej Europy.

 

20-hektarowa działka pomieści park o powierzchni 67 tys. mkw., 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8000 szafek. Na terenie obiektu jednocześnie będzie mogło przebywać do 15 tys. gości.

 

Kompleks będzie podzielony na trzy strefy tematyczne. W strefie relaksu zaplanowano kryty basen o powierzchni 1000 mkw. w otoczeniu 700 prawdziwych palm. Dodatkowo na gości czekał będzie ogród o pow. 20 000 mkw., a przy nim kolejny basen, nad którym zainstalowany zostanie rozsuwany dach, otwierany w słoneczne dni. Druga strefa, dżungla Jamando, zapewni niezapomniane wrażenia wszystkim spragnionym wodnych atrakcji – wystarczy powiedzieć, że do dyspozycji oddane zostanie 30 różnych zjeżdżalni oraz basenów z falami i rwącymi rzekami. Wielbiciele adrenaliny będą mogli skorzystać z najdłuższej w Europie krytej zjeżdżalni (320 metrów) i innych ślizgawek, których łączna długość wyniesie ponad 3 km. Prócz basenów, na terenie kompleksu zostanie wybudowane centrum odnowy: 10 tematycznych saun, gabinety masażu i solaria.

 

Cała inwestycja wyceniana jest na 150 mln euro. Ma zakończyć się w przeciągu dwóch lat i umożliwi powstanie 600 nowych miejsc pracy. To jednak nie wszystko, bo docelowo planuje się rozbudowę kompleksu o drugie największe w Europie wesołe miasteczko oraz bazę noclegową.

 
 

 

 


 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Późne wakacje na Węgrzech. Warto?

Późne wakacje na Węgrzech. Warto?

Węgry rokrocznie odwiedza niemal ćwierć miliona Polaków – i to nie tylko latem. Czy warto zdecydować się na urlop na Węgrzech później, już jesienią?

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać skoku do basenu, mogą się na to cieszyć w najbliższych dniach!

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

My i Słowacy mamy to szczęście, że natura obdarzyła nasze obszary źródłami termalnymi. Przyjrzyjmy się, co oferują polskie, a co słowackie aquaparki.

Wodny świat AquaCity Poprad

Wodny świat AquaCity Poprad

Pobyt u południowych sąsiadów to już nie tylko Tatry. Na Słowację gości przyciąga też mnogość wodnych atrakcji. Jedną z nich jest AquaCity Poprad.

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – niewielkie miasteczko w woj. łódzkim, którego skarbem są źródła wody termalnej. Na ich bazie powstał kompleks Termy Uniejów.

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Co powiesz na wakacje pełne wody i prawdziwego relaksu? W Beszeniowej czeka na Ciebie bezmiar wodnej zabawy i wiele niezapomnianych przygód.

Wizualizacja obiektu Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja Podhala - Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja czeka na wszystkich goszczących w okolicach Zakopanego. Już 1 czerwca otwarty zostanie największy ośrodek termalny na Podhalu.

Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska

Alternatywa dla Zakopanego – Białka i Bukowina Tatrzańska

Tatry to nie tylko Zakopane. Proponujemy dwie miejscowości, w których odpoczniesz od gwaru i tłumów, a jednocześnie nacieszysz się górskim klimatem.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Searching...