Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Sokolica
2017-11-09 12:28

 

Sokolica położona jest na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego. Obok Trzech Koron jest najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych.

Nazwa szczytu pochodzi od tego, że dawniej gniazdowały w niej sokoły. Szczyt (747 m n.p.m.) jest kapitalnym punktem widokowym na przełom Dunajca, Pieniny Środkowe, Małe Pieniny, Magurę Spiską, Tatry Bielskie i Tatry Wysokie. Występują na nim reliktowe sosny. Północne zbocza porasta las bukowo-jodłowy, zaś południowe, skalne ściany opadają prawie pionowo, uskokami w 310-metrową przepaść do przełomu Dunajca. Najwyższy uskok pod szczytem Sokolicy to pionowa niemal ściana 100 m wysokości.

 

źródło: http://www.pieniny.net.pl

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem to najlepszy sposób na poznanie walorów Pienińskiego Parku Narodowego.

- 5 km

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole, wyrzeźbiony w wapiennych skałach Małych Pienin, to jedna z największych atrakcji przyrodniczych i geologicznych regionu.

- 8 km

Obraz 3D na zaporze

Obraz 3D Moc Żywiołów został wykonany w 2011 roku na zaporze w Niedzicy.

- 9 km

Zamek Dunajec

Zamek w Niedzicy to jeden z najciekawszych obiektów w polskiej części Spisza, a także jedna z największych atrakcji historycznych w polskich Karpatach

- 9 km

Park Rozrywki Spiska...

Rodzinny Park Rozrywki Spiska Kraina to przestrzeń w Niedzicy, gdzie rozrywka i edukacja spotykają się w jednym punkcie.

- 9 km

Ruiny zamku

Ruiny zamku czorsztyńskiego usytuowane są na skale, ok. 50 m nad taflą Zbiornika Czorsztyńskiego.

- 9 km
Trwa ładowanie danych
Searching...