Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Obraz 3D na zaporze
2017-11-09 13:45

 

Obraz 3D Moc Żywiołów został wykonany w 2011 roku na zaporze w Niedzicy.

Malowidło jest dziełem Ryszarda Paprockiego oraz Zbigniewa Wojkowskiego. Podziwiać je można od 1 kwietnia 2011roku. Całe dzieło "Moc Żywiołów"mierzy 34 metry długości i obrazuje zapadniętą strukturę zalewaną wodospadami z odsłoniętymi w głębi turbinami i sylwetkami ludzi, widzianymi z odległości 50 metrów. Najlepszy efekt trójwymiarowości obrazu można uzyskać stojąc w ściśle określonym miejscu, oznaczonym na malowidle.

 

Pomysł na powstanie dzieła, powstał w ZEW Niedzica S.A. w połowie 2010 roku, a wziął się głównie z chęci przedstawienia turystom dydaktycznych aspektów funkcjonowania elektrowni wodnej w niecodzienny, bardziej przemawiający do wyobraźni sposób.

 

Aby samemu dowiedzieć się, jak artystyczna wizja malowidła ma się do rzeczywistości, wystarczy przyjechać do Niedzicy i po obejrzeniu dzieła na koronie zapory, wybrać się z przewodnikiem na wycieczkę do prawdziwego wnętrza elektrowni.

 

źródło: http://www.niedzica.pl/

 

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Zamek Dunajec

Zamek w Niedzicy to jeden z najciekawszych obiektów w polskiej części Spisza, a także jedna z największych atrakcji historycznych w polskich Karpatach

- 323 m

Park Rozrywki Spiska...

Rodzinny Park Rozrywki Spiska Kraina to przestrzeń w Niedzicy, gdzie rozrywka i edukacja spotykają się w jednym punkcie.

- 345 m

Ruiny zamku

Ruiny zamku czorsztyńskiego usytuowane są na skale, ok. 50 m nad taflą Zbiornika Czorsztyńskiego.

- 2 km

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem to najlepszy sposób na poznanie walorów Pienińskiego Parku Narodowego.

- 4 km

Jezioro Czorsztyński...

Zaporowy zbiornik wodny na Dunajcu pomiędzy Pieninami a Gorcami. Powstał z przeznaczeniem na zbiornik retencyjny.

- 5 km

Sokolica

Sokolica położona jest na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego. Obok Trzech Koron jest najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych.

- 9 km
Trwa ładowanie danych
Searching...